Gospodarstwo Pasieczne (Pasieka Pszczela w Sance) - Pszczelnik.PL

UncategorizedKosmetyki ekologiczne

Kosmetyki ekologiczne

Moda na ekologię zdobyła szturmem nie tylko rynek żywności, ale też kosmetyków. Sprawdźmy, jak wykorzystuje się naturalne produkty, tworząc kosmetyki ekologiczne!  

Kosmetyki ekologiczne – zalety

Plusem kosmetyków ekologicznych jest ich bezpieczeństwo oraz naturalność. Do podstawowych składników należy przede wszystkim miód, oliwa z oliwek oraz masło kakaowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również specjalne kosmetyki z miodem. Są one wzbogacone woskiem, pyłkiem pszczelim oraz całą gamą naturalnych składników, które pomogą niejednemu rodzajowi skóry i ciała. Kosmetyki ekologiczne zawierają też naturalne zioła, które mają udowodnione działanie kosmetyczne.  

Kosmetyki z miodem

Jak wiadomo nie od dziś, miód jest bardzo popularnym, naturalnym składnikiem zawierającym cenne substancje odżywcze. W kosmetyce jest używany ze względu na bardzo dobre właściwości dla naszej skóry. Mowa tu przede wszystkim o nawilżaniu i pielęgnacji. Ze względu na swoją naturalność, może stosować go każdy – oczywiście, wcześniej należy się upewnić, że nie posiadamy alergii na produkty pszczele. Miód zawiera również całą masę takich składników jak chociażby krzem. Z kosmetyków z miodem najbardziej popularne są balsamy do ciała.  

Wosk pszczeli

Jest bogaty w różnego rodzaju substancje biologiczne, które nadają się nawet dla najbardziej wrażliwych typów skóry. W dermatologii jest stosowany jak środek na oparzenia oraz przede wszystkim jako składnik mydła. Jeśli szukamy mydła, które dobrze pielęgnuje, powinniśmy kupić takie, które w swoim składzie posiada wosk pszczeli.  

Pyłek pszczeli

Inną opcją jest wybranie mydła zawierającego pyłek pszczeli. Ten składnik posiada aż 250 różnych składników chemicznych, mających pozytywne właściwości dla naszego organizmu. Mydła z dodatkiem pyłku mają pozytywny wpływ na gospodarkę biologiczną.  

Masło kakaowe

Jest naturalnym, kremowym składnikiem otrzymywanym z ziaren kakaowca. Wykazuje silne działanie ochraniające. Składniki w nim zawarte są bardzo dobrze akceptowane przez naszą skórę i jako jedne z niewielu naturalnych kosmetyków, nie powodują reakcji alergicznej. Korzystne działanie wynika z zawartości witamin, które są przeciwutleniaczami o bardzo szerokim działaniu. Masło kakaowe jest również bardzo częstym składnikiem kosmetyków zawierających miód.

Leave a comment:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *