Gospodarstwo Pasieczne (Pasieka Pszczela w Sance) - Pszczelnik.PL

BLOGMIODY I PRODUKTY PSZCZELE RECEPTĄ W WALCE Z RAKIEM

MIODY I PRODUKTY PSZCZELE RECEPTĄ W WALCE Z RAKIEM

Miody i produkty pszczele receptą w walce z rakiem

Miody i produkty pszczele receptą w walce z rakiem
 
Wszyscy dobrze wiemy, jak wiele pozytywnych zastosowań posiadają miody. Ale czy mogą one wspierać w walce z chorobami nowotworowymi? W tym artykule pokażemy naukowe dowody na to, że tak właśnie jest.
Zapraszamy!
 
Produkty pszczele – propolis, miód, mleczko pszczele, pierzga – wspomagają leczenie glejaków mózgu. Wniosek ten został wysunięty po długich i szczegółowych badaniach naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zespołem badaczy kierowała prof. Maria Borawska.

Prace badawcze w laboratoriach trwały aż trzy lata. Zasadniczym motywatorem do działania dla grupy naukowców było znalezienie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie od wielu lat- czy pacjenci z chorobami nowotworowymi, poddawani chemioterapii, powinni sięgać po naturalne produkty pszczele oraz jaki jest wpływ takich produktów na ich zdrowie w trakcie terapii. Badania wykazały, iż propolis i pierzga doskonale potrafią hamować wzrot komórek glejaka mózgu. Ponadto produkty pszczele sprawiaja, że leczenie jest efektywniejsze. Co ciekawe, w wielu badanych przypadkach okazało się, iż wpływają lepiej na linie komórkowe glejaka niż leki. Jednakże wykazano także, że chorzy powinni wybierać produkty pszczele nie zanieczyszczone substancjami toksycznymi, w szczególności chodzi o kadm, ponieważ toksyny mogą sprawić odwrotne działanie do zamierzonego pozytywnego. 

Ponadto chorym na glejaki zaleca się stosowanie nalewki z propolisu. Propolis należy zalać 20-procentowym alkoholem. Małą łyżeczkę takiej nalewki zaleca się stosować 2/3 razy dziennie po uprzednim rozmieszaniu z łyżeczką naturalnego miodu. 

Przedstawione powyżej wyniki badań odnoszących się do zdrowotnych właściwości produktów pszczelich zostały przedstawione przez prof. Maria Borawska na międzynarodowej konferencji naukowej w Ostródzie. Wieloletnie prace całego zespołu badawczego finansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Co ciekawe, inne jednostki badawcze w naszym kraju, ale także za granicą, które już wcześniej badały właściwości prozdrowotne miodów pokazały, że produkty pszczele są także istotnym wspomagaczem w leczeniu nowotworu jelit, jajników i prostaty.

Reasumując produkty pszczele, a w szczególności, propolis i pierzga, wspomagają walkę z nowotworami. Pamiętajmy zawsze o naszym zdrowiu i stosujmy naturalne sposoby do walki z rakiem, którymi obdarza nas natura. Naturalne produkty pszczele znajdą Państwo w naszej ofercie po linkiem: https://www.pszczelnik.pl/shop

Zapraszamy!

Leave a comment:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *