Gospodarstwo Pasieczne (Pasieka Pszczela w Sance) - Pszczelnik.PL

BLOGMIODY NIEPRZEGRZEWANE!

MIODY NIEPRZEGRZEWANE!

Jak wspomniano we wstępie producenci miodów, których produkty spotkać możemy w marketach, a także niestety w Internecie stają przed trudnym zadaniem. Chcą oni sprostać oczekiwaniom cenowym marketów. Niestety wynik jest taki, iż miody dobrej jakości, które często skupują od polskich pszczelarzy mieszane są z tymi zagranicznymi pochodzącymi z krajów spoza Unii Europejskiej jak Chiny czy Ukraina. W kolejnym kroku mieszanka taka zostaje często przegrzana celem łatwiejszego rozlania miodów do słoików i  „standaryzacji” produktów firmy. My nie stosujemy takich praktyk. Nie standaryzujemy i dlatego też z góry prosimy o wyrozumiałość jeśli kolor, zapach czy smak miodu będzie odmienny z każdego zbioru.

O co chodzi z tym nierozgrzewaniem?

Należy zdać sobie sprawę, iż naturalne miody narażone na działanie temperatur wyższych niż 42 stopnie Celsjusza tracą swoje właściwości zdrowotne. To wtedy w miodzie giną jego elementy żywe, czyli ponad 20 biopierwiastków, enzymy, aminokwasy, olejki eteryczne, barwniki naturalne, inhibitory, czy ciała odpornościowe. Dlatego tez miody nie powinny być rozgrzewane do temperatur zbliżonych do 40 stopni Celsjusza. Tylko to pozwoli na przetrwanie wszystkich jego elementów żywych i zachowanie wszystkich właściwości zdrowotnych. Co ważne miody raz przegrzane już nigdy nie skrystalizują- krystalizacja jest zatem oznaką wysokiej jakości miodu i jest naturalnym procesem. Dlatego tez każdy konsument prawdziwego miodu powinien sobie zdawać sprawę, iż miodów nie należy dodawać do gorących napojów, narażać na działanie promieni słonecznych czy gotować. W naszej pasiece wiemy jak dbać nie tylko o pszczoły ale także jak zatroszczyć się o drogocenny Skarb, którym obdarzają nas te pracowite istoty. Nie pozwalamy aby nasze miody traciły tak cenne właściwości którymi obdarza nas matka natura. Szanujemy wiedzę którą zdobyliśmy stosując od pokoleń właściwe praktyki w podbieraniu oraz sprzedaży naszych miodów.

Zachęcamy do osobistego przekonania się dlaczego nasze produkty są lepsze od tych dostępnych w każdym sklepie- a jakości tej dowodzą bardzo liczne pozytywne opinie i rekomendacje o nas wystawione przez naszych Klientów- za co bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do spróbowania naszych Skarbów 🙂

 

Leave a comment:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *