25.12.2019 --

Hejooo..

Tak tak ostatnio nie mam za dużo czasu by wypisywać swoje mądrości i prosić Was byście zechcieli czytać moje wypociny. Mamy jednak cały czas zajęcie z naszymi podopiecznymi, gdyż pogoda nie chce iść ku zimie a nawet za okna zagląda nam Wiosna.. Czy coś się nie pomieszało ?.. Szkoda gadać jest masakra.

Odkąd mogę nazwać się pszczelarzem i mam możliwość, powiedzmy "wiedzę" chodź trochę większą  niż inne osoby nie znające tematu nie widziałem tak dziwnego roku. W mojej karierze pszczelarza nie doświadczyłem jeszcze nigdy widoku by w Grudniu w ulu można było spotkać trutnia. Nie jeden zapyta a nie strutowiała Ci rodzina!?  No właśnie zaskoczony oczywiście musiałem potwierdzić ten fakt i co ciekawe rodzinka miewa się idealnie ale nie wyrzuciła trutów.

Anomalie pogodowe niestety nie zbyt przychylenie wpływają na dobrostan rodziny  a nawet można rzec rozstrajają ich schemat..

Chciałbym już wyprowadzić rodziny do kolejnej wiosny z utęsknieniem czekam jak będzie już końcówka lutego i na nowo zaczniemy przygotowywać się do sezonu ...

Mam nadzieje, że w tym nadchodzącym roku będę mógł razem z moim Tatą przygotować dla Was mocne rodziny, odkłady a i również matki pszczele. W tym roku proponowaliśmy Wam matki Elgon, gdyż takie posiadamy w pasiece i na nich opieramy naszą gospodarkę.

Natomiast zbliżający się rok będzie niósł nowości jeśli chodzi o pszczoły a mianowicie zaproponujemy wam matki z linii Krainka CT46, kolejno ELGON i testowany w 2019 Buckfast dr. Peter Stofena, który mogę polecić z czystym sumieniem ponieważ siła i miodność to naprawdę coś pięknego a idąca za tym higiena w ulu czyni tą pszczołę "KRÓLOWĄ"..

Zapraszam do kontaktu z nami, wymiany doświadczeń i poglądów.

G.P. -PSZCZELNIK.PL

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *